НОВИНИ

Порошенко й ще 11 президентів відзначать річницю завершення Другої світової війни в Польщі

За даними польських ЗМІ, до Москви 9 травня, ймовірно, не приїде жоден з лідерів європейських країн.

У відзначенні 70-річчя завершення Другої світової війни 7 травня в Гданську братимуть участь президенти щонайменше 12-ти країн, зокрема і президент України Петро Порошенко. Про це інформує польський телеканал tvn24.

«Відомо, що разом з президентом Броніславом Коморовським і представниками уряду 7 травня на Вестерплатте (півострів у Гданську, що вважається символом початку війни –  ред.) з'являться всі президенти країн Центрально-Східної Європи: Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини, Румунії, Болгарії, Хорватії, Словенії, а також України, що є найважливішим у нинішній ситуації в Європі», – підкреслює телеканал.

Крім того, можливість приїзду розглядає президент Франції Франсуа Олланд, а також хтось із членів британської королівської сім'ї.

У цей день політики разом зі всесвітньо відомими історикам візьмуть участь в дискусії щодо наслідків Другої світової війни для Європи і світу. Під час дискусії виступлять, зокрема, відомий польський політик, колишній в'язень Освенціма Владислав Бартошевський, а також британський історик Норман Дейвіс.

Головні урочистості на Вестерплатте відбудуться опівночі з 7 на 8 травня, коли гітлерівська Німеччина напала на Польщу.

Телеканал звертає увагу, що на відзначення завершення Другої світової війни до Москви 9 травня, ймовірно, не приїде жоден з лідерів європейських країн.

Нагадаємо, оголошення Польщею намірів провести свої заходи з відзначення 70-річчя завершення війни викликало реакцію в Москві. Російські лідери з цього приводу зазначили, що в Європі, і, зокрема, Польщі, триває процес спотворення і переписування історії заради власних політичних інтересів.

Як відомо, про свою відмову взяти участь у параді з нагоди 70-річчя перемоги у Другій світовій війні заявили прем’єр Британії Девід Кемерон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, лідери країн Балтії та Польщі, а також президент Європейської ради Дональд Туск. Україна офіційно заявила, що не братиме участі в святкуваннях 9 травня у Москві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.