В "Опорі" зазначають, що у тематичному розрізі більшість законопроектів прямо не стосуються зобов’язань України в рамках підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Водночас левова частка документів виражає поточні партійно-політичні інтереси чи програмні засади фракцій та окремих депутатів.
Депутати Партії регіонів зареєстрували 93 законопроекти та постанови, ВО «Батьківщина» – 72, комуністи – 30, ВО «Свобода» – 24. Найменш активними у жовтні в законотворчості були депутати з фракції УДАР та позафракційні – по 11 ініціатив. 94 міжфракційні законопроекти та постанови було долучено до загальнопарламентського доробку.
"Проте таку статистику необхідно сприймати враховуючи чисельність фракцій", – наголосили в "Опорі".
Депутати Партії регіонів найбільше переймалися фінансового-економічними та господарськими питаннями, зокрема розподілом коштів Державного бюджету і внесенням змін до Податкового кодексу України. Зокрема, депутати переймалися питаннями пільг, збільшенням державних видатків, введенням нових податкових стягнень, збільшенням розмірів адміністративних штрафів та ін. У галузі оборонної політики і охорони здоров’я було зареєстровано, відповідно, лише 1 та 4 формальних постанови. Питання екології і природокористування залишилися поза увагою народних депутатів.
Питання бюджетної та податкової політики найбільше цікавили й депутатів ВО «Батьківщина». Значну увагу члени фракції приділили сфері політики та державного управління. Водночас, вони не зареєстрували жодного законопроекту у сфері оборони, охорони здоров’я та екології.
Економічні питання були основними і в законотворчому порядку денному свободівців, які, зокрема, спрямували свої зусилля на врегулювання проблем у сфері державних закупівель, орендної плати за землю, захисту прав споживачів і прозорості власності на нерухоме майно. Значна частина законодавчих ініціатив також стосуваласяється оголошень про відзначення свят чи пам’ятних дат.
Комуністи поряд з господарськими проблемами (житлово-комунальний сектор) в своїй законотворчій роботі традиційно переймалися соціальними проблемами, зокрема питанням забезпечення прав та привілеїв «робітничого классу». Головними проблемами, які потрапили в поле зору законотворців КПУ стали регулювання роздрібного продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів; примусова реалізація житла у зв’язку із заборгованістю за оплату житлово-комунальних послуг; порушення законодавства про працю при працевлаштуванні; соціальний захист працівників підприємств з видобутку уранової руди.
Натомість депутати фракції УДАР переймалися питаннями правосуддя та боротьби з корупцією, а також сферою політики та державного управління.
Найбільш пріоритетною для позафракційних депутатів була економічна та господарська проблематика. Резонансною законодавчою ініціативою позафракційних депутатів став проект Анжеліки Лабунської щодо можливості лікування засуджених осіб за кордоном.
Нагадаємо, у вересні депутати зареєстрували 342 законопроекти та проекти постанов Верховної Ради України, з яких третина стосувалася політичних проблем та вдосконалення державного управління.