У влади закінчуються гроші на “європейські новини” з України

Акценти
15 Листопада 2012, 11:10

На сьогодні заборгованість каналу становить 30,5 млн грн, і, на думку експертів, вона навряд чи буде погашена до кінця 2012 року. У зв'язку з цим робота «Euronews Україна» може бути припинена, повідомляє «Коммерсант-Украина».

Проте керівництво телеканалу запевняє, що проблеми з фінансуванням не вплинуть на роботу редакції.

Як відомо, згідно з договором між Національною телекомпанією (НТКУ) і Euronews, Україна повинна щорічно здійснювати два платежі: членський внесок і ліцензійний платіж.

Ліцензійні гроші йдуть, зокрема, на оплату вартості роботи української редакції у Ліоні, створення контенту і трансляції супутникового каналу. Минулого року Україна здійснила платежі, однак у цьому необхідні кошти не були передбачені в бюджеті, і борг може перейти на 2013 рік, про це пише «Коммерсант-Украина» з посиланням на високопоставлене джерело в уряді.

Вчора на засіданні Кабінету міністрів було схвалено суму лише в 112 тис. євро для оплати членського внеску.

"Друга частина платежу була погашена в розмірі близько 20 млн грн, і ще 30,5 млн грн необхідно погасити до кінця року. Якщо цього не відбудеться, складно сказати, чи будуть застосовуватися до нашої країни санкції і чи отримає зарплату колектив «Euronews Україна», який працює в Ліоні. Це залежить від того, чи домовиться голова координаційної ради українського Euronews Валід Арфуш і президент НТКУ Єгор Бенкендорф з головним офісом компанії", –  зазначає видання з посиланням на джерело.

Арфуш категорично спростовує інформацію про наявність заборгованості.

"Існує схема оплати сум, які зазначені в нашому контракті з Euronews. Якісь суми ми оплатимо вчасно, якісь – із затримкою, але глобальної проблеми з українським проектом Euronews немає", – запевнив він.

Голова координаційної ради також додав, що, всупереч планам НТКУ, згідно з якими «Euronews Україна» повинен був стати самоокупним через рік після запуску, канал, як і раніше, працює у збиток і залишається дотаційним. При цьому, Арфуш запевнив, що перебої у фінансуванні не вплинуть на своєчасність виплати зарплат співробітникам редакції.

У НТКУ водночас повідомили, що штрафні санкції за затримку оплати за договором передбачають збільшення суми на "певний відсоток".

"У нас є підтримка уряду і перших осіб держави, і сподіваюся, що до кінця року ці гроші будуть виділені, і ми повністю виплатимо всі борги. Всього для нормальної роботи українського Euronews необхідно близько 50 млн грн на рік, але скільки нам виділить уряд і Мінфін – невідомо", – зазначив перший заступник гендиректора НТКУ з економічних питань Артем Денисов.

Голова комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець (НУНС) вважає, що Кабінету міністрів може не допустити закриття української редакції Euronews.

"Враховуючи, що зараз кінець року, навряд чи цю проблему встигнуть вирішити голосуванням у парламенті Однак уряд може перерозподілити кошти з інших бюджетних статей. Наприклад, скоротити мільйонні витрати на утримання автопарку Кабміну чи адміністрації президента", – вважає Стець.

Разом з тим деякі учасники медіаринку сумніваються в доцільності фінансування "Euronews Україна".

«Ніхто не постраждає, якщо перестане працювати українська редакція Euronews. Частка аудиторії, яку займає "Euronews Україна", складає соті долі відсотка. Вона настільки мала, що дослідницькі компанії навіть не включають її в свої рейтинги», – заявив генеральний директор ТРК "Люкс" (радіо "Люкс FM", телеканал "24") Роман Андрейко.

Як повідомлялося раніше, у квітні Кабінет Міністрів пропонував Верховній Раді збільшити витрати Державного комітету телебачення й радіомовлення на функціонування україномовної версії телеканалу Euronews на 154,6 млн гривень. 

90