НОВИНИ

Глава профільного комітету вважає нонсенсом позбавити журналістів акредитації через плакат

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець назвав нонсенсом звернення Апарату Верховної Ради до даного комітету щодо вирішення питання про позбавлення журналістів “Української правди” Сергія Лещенка та Мустафи Найєма, які вивісили у ВР банер проти законопроекту про наклеп, акредитації для висвітлення роботи парламенту. Таку думку Юрій Стець висловив надвечір середи, 10 жовтня.

“Якщо виходити з того, що за висловлення своєї думки стосовно законопроекту треба позбавляти акредитації, то тоді ми маємо позбавити акредитації майже всіх журналістів. Це ненормально, коли за висловлення позиції журналіста треба позбавляти акредитації”, - підкреслив  Стець.

За його словами, “в такій ситуації можна говорити про те, що треба позбавити за подібні вчинки всіх народних депутатів права бути присутніми в сесійній залі, оскільки ми пам’ятаємо, як Партія регіонів з кульками була на засіданнях парламенту, а опозиція на підтримку Юлії Тимошенко та Юрія Луценка вивішувала банери”.

Стець назвав нонсенсом ситуацію, коли журналістам не дозволяють висловлювати свою позицію. При цьому він наголосив, що  Лещенко та  Найєм не порушили жодної норми закону. “Я був дуже здивований цим листом”, - додав  Стець.

За словами голови комітету, звернення Апарату Верховної Ради щодо позбавлення журналістів “Української правди” акредитації є ще одним підтвердженням того, що “влада вже давно оголосила війну не тільки політикам, підприємцям, але й журналістам. Вона хоче зробити все для того, щоб закрити рот журналістам, щоб вони нічого поганого про владу не писали”.

Стець наголосив, що в цьому коментарі висловлює свою точку зору, а не позицію комітету. При цьому він висловив переконання, що жоден член комітету від опозиції ніколи не проголосує за позбавлення журналістів акредитації.  “Як в цьому випадку будуть вчиняти представники парламентської більшості, я не можу коментувати, але будемо сподіватися, що вони також не підтримають речі, які реально обмежують конституційне право громадян на інформацію, не допустивши до робочих місць журналістів, а також обмежують право журналістів на професію”, - додав Стець.

Нагадаємо,  на виконання доручення керівника Апарату Верховної Ради  прес-служба ВР розглянула лист коменданта охорони “щодо інциденту, що стався 2 жовтня   - під час проведення пленарних засідань парламенту представники 3MI, акредитованих при Верховній Раді, - Сергій Лещенко   та Мустафа Найєм розмістили плакат у ложі преси на балконі сесійної зали”.

Комендант пропонує розглянути питання про доцільність акредитації згаданих журналістів на період роботи парламенту наступного скликання “через систематичне порушення ними умов i загального режиму роботи парламенту та ігнорування законних вимог комендатури охорони щодо припинення цих порушень”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.