Вінницька міська рада звернулася до Вінницького окружного суду з позовною заявою про заборону проведення 9 травня ініційованої лівими політичними силами урочистої ходи в рамках акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Про це йдеться у позовній заяві виконкому Вінницької міськради.
«З огляду на соціальне напруження, що на сьогоднішній день панує в суспільстві, та негативні обставини, що виникли внаслідок російської агресії по відношенню до України, а також проведення антитерористичної операції на сході України, під час проведення даної акції передбачаються провокації з боку радикально налаштованих груп населення, що призведе до порушень публічного порядку та з великою вірогідністю до масових заворушень. Виконавчий комітет Вінницької міської ради вважає, що право на проведення такого заходу підлягає обмеженню», – йдеться у позовній заяві.
Також повідомляється, що відповідачі – обласний осередок «Союзу лівих сил» — повідомили міськраду про проведення акції з порушенням строків, а співорганізатор ходи – ГО «Вінницьке обласне товариство сприяння розвитку українсько-російських економічних, науково-технічних та культурних зв’язків «Україна-Росія» про намір провести акцію не повідомили владу взагалі.
Читайте також: Агресивне «побєдобєсіє»
Вінницький окружний адміністративний суд у п’ятницю, 5 травня, ввечері взяв позовну заяву до розгляду.
Як повідомила заступник вінницького міського голови Галина Якубович, міськрада вважає недоцільним проводити у День перемоги над нацизмом будь-які заходи, крім офіційних, які організовуються Вінницькою міською радою та Вінницькою облдержадміністрацією для вшанування ветеранів та жертв Другої світової війни. Тому виконком міської ради й звернувся з позовом до суду щодо заборони проведення даного заходу.
«Акція під назвою «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» по-суті є калькою на російську пропагандистську акцію «Бессмертный полк». Ми, як органи місцевого самоврядування, в законний спосіб маємо зробити усе від нас залежне, щоб не допустити подальшого збурення суспільства через акції, які, на нашу думку, можуть призвести до ще більш негативних наслідків, ніж це було 1 травня», – зазначила Якубович.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення у 2017 році Дня пам'яті і примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8-9 травня. Міністерству культури і обласним державним адміністраціям доручено сприяти релігійним організаціям у проведенні панахиди за загиблими у Другій світовій війні 8-9 травня.