"Вирок Юлії Тимошенко є політично мотивованим, а суд над нею був несправедливим та упередженим. Ми закликаємо владу України негайно звільнити Юлію Тимошенко та надати їй можливість лікуватися за кордоном", – заявила Граужінене.
Під час зустрічі з екс-президентом Європарламенту Петом Коксом, який також брав участь у конференції COSAC, спікер Сейму висловила свою підтримку роботі місії Європейського парламенту в Україні.
"Ми повинні і надалі підтримувати місію задля того, щоб угоду про асоціацію з Україною підписали у Вільнюсі. Але ми не можемо ігнорувати права людини та питання вибіркового правосуддя, оскільки це розчарує народ України. Час для розмов минув. Зараз Україна має почати діяти, щоб виконати усі вимоги ЄС до саміту у Вільнюсі. Зрозуміло, що Україна зробила свій вибір – вона рухається до Європи, однак для цього ще не все зроблено, включно зі справою Юлії Тимошенко", – заявила Граужінене.
Нагадаємо, наразі ключовим питанням для підписання угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі наприкінці листопада є вирішення питання Юлії Тимошенко.
В ЄС заявляють, що якщо не буде "зеленого світла" відносно підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС з боку наглядової місії Європейського парламенту – екс-президентів Пета Кокса та Александра Кваснєвського, Брюссель документ не підпише.
Президент Віктор Янукович заявив, що готовий підписати закон про лікування засуджених за кордоном. Наразі у парламенті зареєстровано три відповідні законопроекти. Розглядати запропоновані законопроекти у профільному парламентському комітеті почнуть 6 листопада, а доопрацювати документ депутати зможуть до 19 листопада після його прийняття в першому читанні.
Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський припускає, що якщо Україна не встигне виконати всі умови Євросоюзу до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, то підписання угоди про асоціацію можуть перенести на 2014 рік.