У в’язниці Саудівської Аравії вбили журналіста, який писав про порушення прав людини урядом країни – ЗМІ

7 Листопада 2018, 15:46

У в'язниці Саудівської Аравії до смерті закатували журналіста Туркі Бін Абдул Азіз Аль Джазера, який писав про порушення прав людини урядом країни та членами королівської сім'ї. Про це повідомляє Son Dakika з посиланням на правозахисників.

 

 

За даними видання, Аль Джазер вів сторінку в Twitter, на якій повідомляв про порушення прав людини урядом Саудівської Аравії та членами королівської сім'ї. Як зазначається, Аль Джазера захопили в Дубаї та перевезено до Саудівської Аравії.

 

"Туркі Бін Абдул Азіз Аль Джазер був закатований до смерті в одній із саудівських в'язниць", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, у ЗМІ наголосили, що вбивство журналіста сталося через місяць після вбивства іншого саудівського журналіста – Джамаля Хашукджі.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.