Хакерські атаки на інтернет-портали прем'єр-міністра, парламенту, окремих міністерств і відомств тривають в Польщі вже кілька днів. А користувачі інтернету 24 січня вийшли на вулиці столиці. Зокрема біля будівлі представництва Єврокомісії протестували кілька тисяч чоловік.
«Так звану антипіратську угоду готували за закритими дверима, в таємниці. Від нас приховували те, що планується підписати і ми проти таких методів», – пояснив один з організаторів демонстрації.
Угода усе-таки буде підписано, про це завив сьогодні прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск: «Ми постаралися якомога більш професійно оцінити наслідки, які спричинить підписання цього документа. Якщо треба, зміни будуть зроблені на етапі ратифікації, але на грубий шантаж ми не піддамося».
Підписання угоди не означає, що вона відразу ж набере чинності – необхідна ще ратифікація парламентом.
Як повідомлялось, польські хакери також протестують проти закриття одного з найбільших у світі файлообмінників Megaupload. Раніше Anonymous зробила аналогічну атаку на сайт Єлисейського палацу, а також сайт міністерства юстиції США і лейбла Universal Music Group.
Сайт megaupload.com став одним з п'яти найбільших файлообмінників. Власників ресурсу арештовано, їм висувають звинувачення в порушенні авторських прав. Збиток, нанесений через порушення прав на інтелектуальну власність правоохоронні органи США оцінюють як мінімум в $ 500 млн.
Нагадаємо, англомовний розділ онлайн-енциклопедії Wikipedia 18 січня закрили на добу у знак протесту проти законопроекту про боротьбу з піратством.