У Тимошенко очікують рішення Євросуду не раніше 20 квітня

26 Грудня 2011, 11:06

"Графік розгляду справи в Європейському суді орієнтовно такий: до 22 березня час для відповіді уряду, після цього 4 тижні надається заявникові на те, щоб дати свої додаткові пояснення, і після цього в будь-який момент Європейський суд може ухвалити рішення. Це може бути й наступного дня, може бути через місяць, може бути через два", – сказав Власенко.

При цьому він зазначив, що захист Тимошенко не бачить змісту звертатися в українські суди для оскарження рішення в справі про газові контракти з Росією, оскільки вважає, що там домогтися справедливого рішення неможливо.

У зв'язку з цим захист концентрує всі свої зусилля на звернення до судів за межами України і шукає можливості звернення в інші міжнародні суди, крім Європейського суду з прав людини, для відстоювання інтересів Тимошенко.

Нагадаємо, інтереси Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть Власенко й адвокат Валентина Теличенко.

У скарзі Тимошенко, поданій 10 серпня, констатується політично мотивоване переслідування екс-прем'єр-міністра. На думку адвокатів Тимошенко, рішення про взяття Тимошенко під варту було незаконним, а досудовий і судовий розгляд проходили з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини.

14 грудня Європейський суд з прав людини вирішив розглянути скаргу Тимошенко за прискореною процедурою.

Як повідомлялося, 23 грудня колегія суддів Апеляційного суду Києва залишила без змін вирок, винесений Юлії Тимошенко 11 жовтня Печерський районним судом столиці за «газовому справі», який передбачає позбавлення екс-прем'єра волі строком на 7 років і зобов'язує її сплатити компенсацію за збитки, завдані в результаті реалізації газових угод в 2009 році НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі 1,5 млрд грн.

Стурбованість цим рішення висловили президент Європарламенту Єжи Бузек,  міністр закордонних справ Канади,  представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Нагадаємо також, що 22 грудня Тимошенко відмовилася від участі в розгляді її апеляції на вирок Печерського райсуду Києва, а також від подачі касаційної скарги у разі підтвердження Апеляційним судом Києва законності вироку.