Національна розвідувальна організація Туреччини (MİT) з Азербайджану і України 12 липня доставила двох чоловіків, яких підозрюють у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленим та вважають ватажками "терористичної течії Фетуллаха Ґюлена (FETÖ)". Про це повідомляє турецьке агентство Анадолу.
За даними ЗМІ, до Туреччини доставлені "скарбник" течії Ґюлена по Азербайджану та "імам" прихильників Ґюлена по турецькій провінції Мерсін.
Як зазначається, Іса Оздеміра (затриманий в Азербайджані) і Саліха Зеки Ігіта (затриманий в Україні) доставлено 12 липня в Стамбул.
Згідно з повідомленням, затриманим уже пред'явлено звинувачення в причетності до терористичної організації.
Так, за інформацією турецького агентства, Оздемір в 1997 році закінчив Бакинський державний університет. Певний період був "відповідальним" за структури FETÖ в Азербайджані. Заснував будівельну компанію Avro 2000 і вважався "скарбником" течії Ґюлена по Азербайджану. Водночас, як повідомляється, Саліх Зеки Ігіт збирав від імені FETÖ данину з підприємців в турецькій провінції Мерсін, усі зібрані кошти він направляв за кордон – в американський штат Пенсільванія, де нині знаходиться Ґюлен. Частина коштів Ігіт направляв на фінансування шкіл течії в країнах Африки. Втік до України після провалу спроби військового перевороту 15 липня 2016 року в Туреччині.
Як повідомлялося, у грудні 2017 року турецькі правоохоронці затримали Салема Гюлена, племінника проповідника Фетхуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації спроби держперевороту в Туреччині влітку 2016 року. 24 січня 2018 року стало відомо, що в Туреччині Кримінальний високий суд східної провінції Ерзурум виніс вирок племіннику проповідника Фетхуллаха Гюлена. Хусейна Гюлена засудили до шести років та трьох місяців в'язниці.
Додамо, що 19 січня 2018 року Туреччина на три місяці продовжили режим надзвичайного стану.
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.