НОВИНИ

Турецький суд виніс вирок племіннику Гюлена – ЗМІ

Хусейна Гюлена засудили до шести років та трьох місяців в'язниці.

У Туреччині Кримінальний високий суд східної провінції Ерзурум виніс вирок племіннику проповідника Фетхуллаха Гюлена. Про це в середу, 24 січня, повідомляє місцеве видання Anadolu з посиланням на судове джерело.

 

Так, Хусейна Гюлена засудили до шести років та трьох місяців в'язниці.

 

Зазначимо, що Хусейн Гюлен, арештований через чотири місяці після спроби державного перевороту, був засуджений за звинуваченням у використанні додатку ByLock та у зв'язках з організацією FETO, яку Анкара вважає терористичною.

 

Як повідомлялося, у грудні 2017 року турецькі правоохоронці затримали Салема Гюлена, племінника проповідника Фетхуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації спроби держперевороту в Туреччині влітку 2016 року.

 

Додамо, що 19 січня 2018 року Туреччина на три місяці продовжили режим надзвичайного стану.

 

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. 

 

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.