У Туреччині оприлюднили записи останніх хвилин життя журналіста Хашукджі

20 Листопада 2018, 20:55

У Туреччині оприлюднили аудіозаписи, загальна тривалість яких 11 хвилин, на них зафіксовані останні хвилини життя саудівського журналіста Джамаля Хашукджі. Про це повідомляє видання Haberturk, яке отримало в розпорядження два аудіозаписи.

 

Як зазначається, вдень 2 жовтня журналіст увійшов в будівлю консульства і одразу ж зустрів чотирьох чоловіків. Згідно з повідомленням, один з них схопив Хашукджі за руку, той, своєю чергою,  намагається чинити опір і заявив: "Залиште мою руку, що ви робите?".

 

За даними ЗМІ, відповідно до аудіозаписів, потім журналіста повели в блок Б, де розташовані адміністративні приміщення посольства. Повідомляється, що там відбувалася сварка Хашукджі з членами генконсульства, побиття журналіста і тортури. ЗМІ наголосили, що до чотирьох чоловіків, які спочатку зустріли Хашукджі, приєдналися ще троє.

 

Водночас видання, посилаючись на джерела в спецслужбах, повідомило, що одним з них може бути лідер групи, створеної спеціально для вбивства журналіста, Махер Абдулазіз Мутреб, інший – консул Саудівської Аравії в Туреччині Мохаммед аль-Отайби.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі. Журналіст газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман заявив, що у саудівському консульстві в Стамбулі Хашукджі задушили пластиковим пакетом. Згідно з аудіозаписом, вбивство тривало близько семи хвилин. Крім того, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашукджі – 15-хвилинний процес, який очолив Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.

 

15 листопада генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб заявив, що вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві Хашукджі. За його словами, зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.