У ЦВК вважають, що на проблемних округах треба провести не перевибори, а переголосування

Акценти
17 Листопада 2012, 11:29

«На мою думку, не варто забігати наперед. ЦВК є органом, який виконує закони. Ми вправі подавати пропозиції, але в кінці кінців, наші зусилля мають бути спрямовані саме на виконання існуючих законів. Верховна Рада відображає і реалізує політичну волю в тому числі українського народу. Але яке рішення буде прийнято, чим воно буде мотивоване я не знаю. У такому разі власні домисли потрібно залишати за дужками. Звичайно, ми ознайомилися з цим законопроектом. Не факт, що він таким і залишиться, тому необхідно дочекатися закону», – пояснила вона.

«Перевибори – процес, затяжний у часі і вимагає великих матеріальних ресурсів, додаткової організації, замість повторного голосування з точки зору логістики і відповідності демократичним стандартам попередніх етапів процесу, є більш ефективним. Але ситуація законодавчо врегульована і від ЦВК не залежить, яким чином вона буде вирішена. Все повністю залежить від Верховної Ради. Якщо Верховна Рада дасть Центрвиборчкому повноваження призначити повторні вибори, то ЦВК ними скористається», – зазначила представник Центрвиборчкому.

Нагадаємо, що депутат Верховної Ради від "Батьківщини" Юрій Одарченко заявляв, що виключає голосування опозиції за повторні вибори в мажоритарних округах і пропонує проведення переголосування.

92