НОВИНИ

Опозиція хоче не перевиборів, а переголосування у проблемних округах

Депутат Верховної Ради Юрій Одарченко виключає голосування опозиції за повторні вибори в мажоритарних округах і пропонує проведення переголосування. Про це він сказав під час круглого столу "Яким буде більшість в парламенті і хто стане спікером".

"Ні, ми точно не будемо голосувати за цей законопроект", – запевнив він.

Водночас Одарченко додав, що, на його думку, необхідне проведення не перевиборів, а переголосування в цих округах.

"Ні в кого не було претензій з приводу висування кандидатів, проведення передвиборної кампанії. Навіщо проводити перевибори? Потрібно тоді вже серед тих же кандидатів, вже висунутих провести пере голосування. І все", – пояснив він.

Депутат підкреслив, що для прийняття такого рішення не потрібно вносити зміни в чинний закон про вибори, а достатньо буде відповідного рішення суду.

Одарченко зазначив, що таким чином можна було б уникнути спекуляцій і проблем зі зміною виборчого законодавства без будь-якого обговорення і в короткі терміни.

Нагадаємо, що вчора депутат від Партії регіонів Олександр Козуб зареєстрував у Верховній Раді України законопроект про внесення змін до закону "Про вибори депутатів України" щодо проведення повторних виборів депутатів в одномандатних виборчих округах.

Як повідомлялося раніше, у 5 округах ЦВК не змогла встановити результати волевиявлення і рекомендувала Раді провести у них повторні вибори (№94, 132, 184, 197 та 223). У відповідь Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити перевибори на цих 5 одномандатних округах.

Зазначимо, що ці перевибори потребують законодавчого врегулювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.