"По-перше, строк звернення до суду щодо дій ОВК про підсумки голосування і дій ЦВК про результати виборів в мажоритарному окрузі становить 5 днів за Кодексом адміністративного судочинства. Цей строк пропущений давно. Уже 4 місяці минуло від дня голосування", – зауважив він.
"По друге, після реєстрації депутатів і закінчення строку на судове оскарження обидва депутати склали присягу у ВР і набули повноважень народних депутатів України. Цей момент у юридичній площині є незворотним", – наголосив заступник голови ЦВК.
Крім того, він нагадав, про 6 підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України,що визначені в статті 81 Конституції: складення повноважень за його особистою заявою; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України; смерті.Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради.
Як стало відомо, Вищий адміністративний суд надвечір 8 лютого виніс рішення за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.
Суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.
Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів в цих округах і вказав на необхідність проведення в них повторних виборів.
З інформації джерел Тиждень.ua в оточенні Павла Балоги, рішення суду викликано невдоволенням Партії регіонів тим, що він покинув їх фракцію і не голосує синхронно з регіоналами.