У Тернополі 2 тис комунальників пікетували Держказначейство, вимагаючи виплатити мільйонні борги

8 Листопада 2012, 17:02

За інформацією ZN.UA, вже протягом трьох місяців органи казначейства не оплачують рахунки розпорядників коштів, внаслідок чого сума заборгованості перед комунальними та іншими підприємствами-виконавцями робіт та послуг для міста досягала майже 8 млн грн.

Вони, у свою чергу, не можуть вчасно виплачувати своїм працівникам зарплати та розраховуватися з постачальниками сировини і матеріалів. Левова частка боргу – 2,6 млн грн – перед комунальними підприємствами, які надають жителям міста важливі послуги – Міськшляхрембуд, Об’єднання парків, Тернопільміськсвітло.

«Уряд та керівництво управління Держказначейства повинні сказати людям, чого не перераховуються кошти. За нашою інформацією, схожа ситуація виникала і в сусідніх обласних центрах, але в останні дні там пішли проплати. Якщо уряд не має коштів, виник технічний дефолт, то про це треба казати громадянам, а не мовчати», – прокоментував ситуацію міський голова Тернополя Сергій Надал.

Поки тривала акція протесту, ніхто з керівників управління Держказначества в області не вийшов до пікетувальників. Вони провели консультації з керівництвом Державної казначейської служби.

«Якщо в найближчі дні не почнуть нам перераховувати кошти, ми будемо вдаватися до більш радикальних дій, адже людям потрібно утримувати свої сім’ї. Ми не можемо постійно терпіти чужі промахи», – пообіцяв голова профкому КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Петро Мельник.

Нагадаємо, у жовтні на пікет до держказначейства вийшли львівські комунальники. Вони вимагали, щоб казначейство перерахувало кошти і люди могли отримати зарплату. Як повідомлялося, казначейство заблокувало понад 10 млн грн на потреби Львова.

96