НОВИНИ

Львівські комунальники пікетують держказначейство, що заблокувало 10 млн на потреби міста

Працівники комунальних підприємств «Львівсвітло» та «Львівелектротранс» вимагають, щоб казначейство перерахувало кошти і люди могли отримати зарплату. 16 жовтня, казначейство заблокувало понад 10 млн грн на потреби Львова.

Близько 150 людей біля казначейства скандують «Віддайте наші гроші!». У натовпі чимало плакатів із написами «Не буде грошей – не буде світла», «Не просимо ваше – віддайте наше», «Ви затримуєте відрахування податків у держбюджет», «Ситий голодного не розуміє» тощо.

Голова Львівської міської організації профспілки працівників підприємств житлового господарства Ольга Юринець розповіла, що працівники прийшли під казначейство з вимогою, щоб не затримували кошти, які необхідні для життєдіяльності міста. «Енергетики вже попереджають «Львівсвітло», що відключать зовнішнє освітлення міста 20 жовтня»,- пояснила Юринець.

За словами голови обласної організації галузевої профспілки працівників житлово-комунального господарства Богдана Козло заборгованість держбюджету перед «Львівелектротрансом» за два місяці становить 6,6 млн грн, а перед «Львівсвітлом» - понад 600 тис. грн.

До пікетувальників ніхто із керівництва казначейства не вийшов. У приміщення їх також не пустили, тому представники профспілок лише зареєстрували своє звернення, в якому вимагають перерахувати кошти.

За словами Юринець, якщо до кінця тижня їхніх вимог не виконають, пікетуватимуть обласну держадміністрацію і звернуться до прокуратури.

Казначейство не перераховує кошти за рахунками міської ради. За інформацією департаменту фінансової політики, місто не отримує коштів на сфери охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, а також на ведення поточних ремонтів та благоустрою ЖКГ Львова.

«Державна казначейська служба України у Львівській області не виконує платіжні доручення розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Львова. На 16 жовтня сума, на яку не виконано платіжні доручення за захищеними статтями видатків, становить 3 780,8 тис. грн. За незахищеними статтями видатків платіжні доручення не виконано на суму 11 021,7 тис. грн», – повідомляє департамент фінансової політики Львівської міськради.

«Майже 280 тис. грн не перераховує казначейство на освітлення міста. Ми не можемо проплатити за електроенергію. Ми стали заручниками ситуації», - зазначила директор «Львівсвітла» Марина Строєва.

Нагадаємо, у липні у Львові вже була подібна ситуація, коли держказначейство не оплачувало рахунки міськради за виконані роботи.Зокрема, станом на 25 липня територіальні органи Державної казначейської служби не виконали платіжних доручень на суму 4,2509 млн грн: у сфері ЖКГ (поточний ремонт доріг (160,2 тис. грн), пільгових перевезеннях студентів (326,5 тис. грн), гуманітарній сфері (управління культури (21,5 тис. грн), управління охорони здоров’я (поточний ремонт та обслуговування обладнання – 165,8 тис. грн), управління освіти (217,1 тис. грн), апарату управління (канцтовари, послуги банку, поточний ремонт обладнання, заправка картриджів, послуги зв’язку – 82,7 тис. грн), бюджет розвитку (3, 2771 млн грн).

Нагадаємо, 24 липня Асоціація міст України (АМУ) звернулася до прем’єр-мінстра Миколи Азарова з проханням вирішити проблему безпідставних затримок та блокування Державною казначейською службою України платежів з місцевих бюджетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.