У листі, спрямованому голові Ради міністрів Криму, головам обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, зазначається, що в міністерство надходять численні звернення педагогічних працівників щодо примусового відправлення їх у відпустки без збереження заробітної плати.
«Міністерство висловлює стурбованість із цього приводу і підкреслює, що згідно з 84 статтею Кодексу законів про працю і статтею 26 закону «Про відпустки» роботодавець не має права відправляти співробітника в неоплачувану відпустку без його згоди. Скористатися відпусткою без збереження заробітної плати – право працівника, яке він може реалізувати виключно за власним бажанням», – сказано в листі.
Міносвіти наголошує, що такі дії місцевих органів управління освіти грубо порушують трудові права педагогів і призводять до виникнення соціальної напруги як у педагогічних колективах, так і в суспільстві в цілому.
«З метою дотримання вимог законодавства в частині забезпечення соціального захисту педагогічних працівників взяти на особистий контроль зазначене питання», – сказано в листі губернаторам.
Міносвіти зазначає, що, за даними обласних управлінь освіти, станом на 10 лютого в 2010/2011 навчальному році в неоплачувані відпустки без збереження зарплати було відправлено більше ніж 20 тис. педагогічних працівників.
Як повідомлялось, у середу прем'єр-міністр Микола Азаров зробив суворе попередження міністрові освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику у зв'язку з близько 7-тисячним пікетом учителів під будівлею уряду 22 березня.
Пікетники вимагали підвищення зарплати.
На думку прем'єра, такий пікет був викликаний безвідповідальністю міністра.