НОВИНИ

Табачнику дісталося від Азарова

Прем’єр-міністр Микола Азаров зробив суворе попередження міністрові освіти Дмитру Табачнику стосовно нездатності останнього вирішити проблеми працівників освіти, які прозвучали під час вчорашнього мітингу біля Кабміну. Про це Азаров заявив під час відкриття засідання уряду.

«Учорашнє пікетування Кабінету Міністрів України вчителями з вимогами, які насправді уряд розглянув і задовольнив вже три місяці тому – це  констатація безвідповідальності профільного міністра і місцевих адміністрацій, які фінансують заклади освіти», - сказав Азаров.

Він запитав Табачника, чому він чекав протестів людей «найблагороднішої професії», замість того, щоб вирішувати питання спокійно.

«Я вкрай незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Роблю вам суворе попередження», - сказав Азаров.

Він запевнив, що сьогодні уряд розгляне рішення про встановлення з 1 вересня поточного року 20%-ої надбавки тим педагогічним працівникам, хто досі її не отримував.

«Це стосується психологів, вихователів дошкільних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють в системі Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства культури, Міністерства соціальної політики. Загалом надбавку отримають біля 350 тис. працівників закладів освіти. На забезпечення цього рішення Уряд внесе до Верховної Ради України зміни до витратної частини бюджету на суму майже 370 млн. гривень», - сказав прем’єр.

За його словами, у 2011 році передбачається щоквартальний перегляд посадових окладів працівників соціальної сфери, у тому числі й педагогічних працівників: з 1 січня, 1 квітня, 1 жовтня та 1 грудня.

Він також доручив Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству культури, Міністерству фінансів разом з представниками профспілок бюджетної сфери створити робочу групу і протягом місяця підготувати пропозиції щодо відновлення міжтарифних співвідношень і визначити терміни їх запровадження – з урахуванням можливостей бюджету поточного року і в наступні роки.

Нагадаємо, понад 5 тисяч освітян з різних міст України вийшли на акцію протесту перед Кабінетом Міністрів у Києві 22 березня, вимагаючи підвищення зарплатні. Пізніше їх кількість збільшилася до десять тисяч.

21 березня відбулися акції протесту, організовані Профспілкою працівників освіти і науки України і Федерацією профспілок України в обласних центрах України і в Сімферополі (АР Крим). Акції проводилися через порушення трудових прав працівників у сфері оплати праці й обмеженням законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.