Вона буде введена в дію з 1 вересня 2013 року. З остаточної версії нової програми викреслили сумнівні нововведення на зразок Гаррі Поттера, втім, вчителі сподівалися на краще.
Свого часу проект цієї програми викликав бурхливі протести вчителів і науковців. Навіть на колегії МОНМС, де обговорювалися оновлені програми з усіх предметів, проект із світової літератури викликав найбільше запитань.
Незважаючи на те, що вчителі не вважають затверджений варіант програми якісним, на їхню думку, він кращий від скандально відомого попереднього проекту. Під тиском громадськості з остаточного варіанту програми зникли деякі твори, що викликали найбільше суперечок: поезія Державіна, «Гаррі Потер» та «Балада про прокурений вагон».
Натомість до програми повернулися окремі твори Екзюпері, Вальтера Скотта, Вергілія та Гомера. Реабілітація не торкнулася повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».
Однак суттєвими недоліками програми залишаються невідповідності змісту деяких творів вікові учнів, руйнування зв'язків із програмами української літератури та історії.
На думку вчителів, усе це призведе до того, що діти сприйматимуть тексти поверхово, без розуміння глибинної суті. Наприклад «Собаче серце» Булгакова, як і планувалося, буде вивчатися у дев'ятому класі. Однак без певних знань з історії ХХ століття (з якою діти знайомляться у старших класах) цей твір сприйматиметься як цікава казка.
Як повідомлялось, раніше Міністерство освіти розробило програму з зарубіжної літератури для 5-9-х класів, звідки прибрали частину класики, і включили сучасні літературні твори, зокрема фентезі. Згідно з проектом, школярі вивчатимуть «Гаррі Поттера» Дж.К. Роулінг і «Алхіміка» П.Коельо, а «Фауста» Гете і «Божественну комедію» Данте читатимуть факультативно.
Нагадаємо у лютому в Міністерстві освіти та науки розробили новий навчальний план для п’ятих-дев’ятих класів середньої школи, згідно з яким кількість уроків з української мови скорочується до 2 годин на тиждень, кількість годин на вивчення української літератури також зменшується.
Крім того, повідомлялося, що історія України взагалі вилучена з розкладу занять, а замість неї буде введено новий інтегрований курс, у якому будуть поєднані всесвітня історія та історія України.
Табачник спростував намір Міносвіти виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс «Історія України» шляхом об'єднання його з курсом «Всесвітня історія».
Водночас він зазначив, що, можливо, будуть скорочені години історії та української мови, щоб час, що звільнився, присвятити інформатиці та другій іноземній мові.
Нагадаємо, 11 лютого Табачник дорікнув українським ЗМІ недостатнім висвітленням досягнень Міносвіти, зокрема, відсутність повідомлень про вивчення іноземної мови з першого класу та введення інформатики з другого класу.