«Відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про вищу освіту» підготовка фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста і магістра здійснюється ступенево за відповідними освітньо-професійними програмами», – йдеться в повідомленні.
Як зазначає міністерство, Законом України «Про вищу освіту» передбачено, що вища освіта може здобуватися особою і неперервно, зокрема, за медичним, ветеринарно-медичним, мистецьким, а також юридичним (у разі цільової підготовки за замовленням правоохоронних органів) спрямуванням.
«Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста (магістра), відповідно до Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р. № 65 забезпечує здобуття вищої освіти за спеціальністю та присвоєння особі кваліфікації спеціаліста (магістра) лише на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра або спеціаліста, що є складовою галузевого стандарту вищої освіти для даного напряму підготовки (спеціальності). Іншими словами, неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся із судовим позовом в Окружний адмінсуд Києва проти намагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту скасувати в університеті «перехресний вступ» на магістерські програми.
Як відомо, це не перший судовий позов Могилянки проти міністра Табачника. Так, влітку 2011 університет подав позов до Міністерства освіти з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011-2012 навчальний рік.