У Сумах у засновника «Російського культурного центру» знайшли сепаратистські агітки й георгіївські стрічки

8 Вересня 2016, 21:03

У Сумах у середу, 7 вересня, слідчі Служби безпеки провели обшук у засновника СОГО «Російський культурний центр», під час якого виявили сепаратистську агітацію. Про це повідомила прокуратура Сумської області.

Зокрема, слідчі знайшли газети й агітки сепаратистського змісту, пакунок із «георгіївськими стрічками» (702 шт.), прапор РФ тощо.

Як повідомляли ЗМІ, в сосновому заповіднику "Буймерівка" Сумської області пройшов літній табір, організований «Російським культурним центром» Сумської області та «Організацією юних розвідників» за підтримки представництва Росспівробітництва в Україні. В роботі табору взяли участь 50 молодих українців із Сумської області, Полтави, Харкова, а також гості з Литви.

Згодом міністр молоді та спорту України Ігор Жданов звернувся в управління СБУ в Сумській області і до керівництва облдержадміністрації з вимогою перевірити діяльність цих організацій.

"Звертаюся до СБУ в Сумській області, керівництва Сумської ОДА з вимогою негайно втрутитися в ситуацію. Потрібно детально перевірити діяльність цих організацій. За повідомленнями ЗМІ, вони разом зі своїми кремлівськими кураторами закликають до порушення територіальної цілісності України, ведуть підривну, антидержавну роботу, використовуючи для цього нашу молодь. у разі підтвердження цієї інформації необхідно припиняти діяльність таких сепаратистських структур", – написав він у себе у Facebook 6 вересня

Нагадаємо, в липні працівники кількох українських вишів брали участь у "10 Міжнародній науково-практичній конференції "Російська мова в полікультурному світі", що проходила в окупованому Криму. Тоді київський національний педагогічний університет імені Драгоманова та Дніпропетровський національний університет засудили вчинки своїх працівників, які до того ж, з`їздили до Криму, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачене звільнення з роботи. У зв'язку із цим, МОН звернулось до СБУ і Генпрокуратуру з проханням дати належну правову оцінку цим діям.