НОВИНИ

Міносвіти звернулося до ГПУ та СБУ через поїздку українських науковців до окупованого Криму

Викладачі кількох українських вишів відвідали освітню конференцію на півострові.

Працівники кількох українських вишів брали участь у "10 Міжнародній науково-практичній конференції "Російська мова в полікультурному світі", що проходила в окупованому Криму. Про це йдеться в заяві Міністерстосвіти та науки України.

"Проведення "міжнародних наукових заходів" у незаконно анексованому Криму є частиною політики Росії, що має на меті хоча б частково «легітимізувати» факт анексії в очах міжнародної спільноти. У зв’язку з цим, Україна послідовно інформує та закликає міжнародну науково-освітянську спільноту не брати участі в таких заходах, бойкотувати контакти з усіма захопленими чи створеними окупаційною владою "науковими" та "освітніми" інституціями в Криму", - наголошується у повідомленні.

Також повідомляється, що Київський національний педагогічний університет імені Драгоманова та Дніпропетровський національний університет засудили вчинки своїх працівників, які до того ж, з`їздили до Криму, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачене звільнення з роботи.

Із Запоріжжя МОН отримало відповідь, що лише один викладач Запорізького державного університету відвідував вказаний захід у Криму, перебуваючи у відпустці. Водночас низка інших запорізьких викладачів, чиї прізвища було згадано в повідомленнях ЗМІ, за наданою інформацією, участі в "конференції" не брали.

У зв'язку з цим, МОН просить СБУ і Генпрокуратуру дати належну правову оцінку цим діям.

"Міністерство нагадує міжнародній і українській науковій спільноті про те, що будь-які контакти з "університетами" та "інститутами" на території окупованого Криму, будь-яка участь у "конференціях" та інших "заходах", які там проводяться, витлумачується російським керівництвом як визнання "російської приналежності" окупованого півострова", - додали у відомстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.