У СЦКК повідомили деталі зриву розведення сторін у районі Петрівського

4 Жовтня 2016, 08:04

Керівник української сторони спільного центру контролю Борис Кременецький повідомив деталі зриву розведення сторін у районі села Петрівське, яке сталося з вини бойовиків.

«О 15:00, коли була оголошена готовність про розведення сил і засобів, були запущені сигнальні ракети, які свідчать про готовність. У тому числі і з боку керівництва окремих районів Донецької області. У небі над позиціями ЗСУ з'явився безпілотник. І другий безпілотник, який був ідентифікований як безпілотник місії ОБСЄ», – розповів Кременецький.

За його словами, один із безпілотників виглядав як російський «Елерон» (комплекс ближньої дії повітряної розвідки). Він п'ять разів пролетів над позиціями ЗСУ.

«Я вийшов на зв'язок із представниками місії ОБСЄ, із керівництвом російської сторони СЦКК. І визначили, що другий безпілотник не належить ОБСЄ. Це був безпілотник, що нагадує російський «Елерон». Протягом години ми не змогли прибрати його шляхом телефонних переговорів. І у 16:02 у бік українських підрозділів було вироблено кілька черг з автоматичної зброї. Після чого чергу з автоматичного гранатомета. Від 16 до 29 пострілів», – розповів Кременецький.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

За даними розвідки, бойовики запланували відвести сили від Петрівського 3 жовтня. БІля Станиці Луганської поки що триває обладнання позицій для відведення підрозділів бойовиків.

Однак увечері 3 жовтня речник штабу АТО Іван Арєф'єв повідомив, що відведення сил і засобів Збройних сил України та членів незаконних формувань у районі н.п. Петрівське (Донецька обл., Маріупольське напрямок) було зірване з вини бойовиків.