У Страсбурзі говорили про важливість чесних і вільних парламентських виборів в Україні

14 Червня 2012, 01:21

«Дуже багато уваги під час обговорення було приділено майбутнім парламентським виборам в Україні – як використати максимально можливості, включаючи допомогу міжнародної спільноти, щоб забезпечити чесне і вільне їх проведення», – зазначив Сівець.

Він повідомив, що підсумковий документ, який буде ухвалено за результатами засідання, включатиме більше 30 пунктів, присвячених оцінці ситуації в Україні та пропозицій щодо її поліпшення. «Порядок денний включає широкий спектр політичних питань, включаючи й багато позитивних моментів і досягнень у двосторонньому діалозі», – підкреслив євродепутат.

В той же час депутат Європарламенту, голова делегації у зв’язках з Україною Павел Коваль відкриваючи засідання Комітету парламентської співпраці Україна-ЄС наголосив на важливості парламентських виборів для відносин Україна-ЄС. “Це (вибори до Верховної Ради 2012 року – ред.) – дуже важливий момент для України, і ми маємо сконцентруватися на відносинах Україна-ЄС в цьому контексті”, – сказав Коваль.

Євродепутат висловив сподівання, що країни-члени ЄС зможуть направити до України якомога більше спостерігачів на парламентські вибори, що, на його думку, має сприяти їх чесному та вільному проведенню.

“У нас є досвід з 2004 року, який показав, що ініціативи громадян, неурядових організацій, які надсилали спостерігачів, допомогли Україні, незважаючи на політичні погляди”, – сказав Коваль.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко повідомив, що Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ рекомендує направити на парламентські вибори до України 100 довготермінових і 600 короткотермінових спостерігачів.

У відповідь президент України Віктор Янукович офіційно запросив спостерігачів від ОБСЄ на парламентські вибори 28 жовтня.

На початку червня президент Польщі Броніславом Коморовським  у розмові з лідером  партії «Фронт Змін» Арсенієм  Яценюком у Варшаві наголосив, що Україна отримає можливість підписати і ратифікувати Угоду про асоціацію з ЄС лише за умови демократичних і вільних парламентських виборів восени 2012 року.

У травні єврокомісар з політики розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що ЄС вважає за необхідне направити в Україну на вибори якомога більше спостерігачів.

Позначки: