У столиці Швеції сталися погроми після заяви Трампа щодо мігрантів

21 Лютого 2017, 11:40

У столиці Швеції Стокгольм ввечері 20 лютого сталися заворушення в районі, де проживають переважно мігранти. За повідомленнями поліції, в них взяли участь 30-40 людей.

Сутичка сталася пізно ввечері у одній зі станцій стокгольмського метро, де поліцейські проводили операцію із затримання підозрюваного. Поліцейські були змушені зробити декілька попереджувальних пострілів в повітря, після того як в представників правоохоронних органів стали кидати камені.

 

Через дві години в сусідньому районі невідомі спалили близько десятка автомобілів і розграбували магазини. Наразі ситуація у місті є спокійною, інцидент було кваліфіковано як насильство щодо до посадових осіб і організацію заворушень.

Напередодні, 18 лютого, під час виступу на мітингу проти імміграції в штаті Флорида Дональд Трамп наводив приклади європейських країн, в яких сталися теракти нібито через біженців і згадав про теракт у Швеції, що стався "минулої ночі". 

Тоді МЗС Швеції зажадав пояснень, оскільки жодних терористичних атак у Швеції в згаданий період часу зареєстровано не було. Заява Трампа викликала бурхливу реакцію в Швеції.

Згодом Трамп пояснив, що його слова про теракт в Швеції, стосувалися сюжету, який він побачив на каналі Fox News про проблему мігрантів в цій країні.

Нагадаємо, указ про заборону на в'їзд у країну громадянам семи мусульманських країн Трамп підписав 27 січня. При цьому мери декількох американських міст заявили, що не підкорятимуться цьому розпорядженню президента США Дональда Трампа.

Управління ООН у справах біженців та Міжнародна організація з міграції закликали адміністрацію президента США Дональда Трампа продовжувати надавати притулок біженцям. 

Американські правозахисники звернулися до суду у зв’язку з указом президента США Дональда Трампа, що забороняє в’їзд громадянам семи країн.

Згодо Федеральний суд в Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу президента США Дональда Трампа, в якому той розпорядився припинити прийом біженців та видачу віз громадянам семи держав, населених переважно мусульманами.

Дію указу призупинено по всій країні доти, доки не буде розглянуто позов, поданий в цей суд місцевою прокуратурою. У позовній заяві вимагається визнати основні положення указу неконституційними й скасувати його.