НОВИНИ

Мери низки міст США відмовились виконувати наказ Трампа щодо мігрантів

Це розпорядження зобов'язує їх видавати владі нелегальних мігрантів.

Мери декількох американських міст заявили, що не підкорятимуться розпорядженню президента США Дональда Трампа, яке зобов'язує їх видавати владі нелегальних мігрантів під страхом скорочення федеральних трансфертів, що надаються містам.

Дональд Трамп підписав в середу, 25 січня, указ, яким зобов'язав муніципальній владі співпрацювати з федеральною владою у виявленні нелегальних мігрантів. Під час передвиборної кампанії Трамп обіцяв карати так звані «міста-притулки», які відмовляються сприяти в переслідуванні нелегалів.

«Указ президента не вплине на практику законопримирення в Нью-Йорку», - заявив мер міста Білл де Блазіо, додавши, що якщо Трамп, як корінний нью-йорківець, скоротить трансферти, то це вдарить по муніципальнії поліції, яка домоглася значного зменшення злочинності, зокрема, завдяки партнерству з етнічними громадами.

За словами глави Бостона Марті Уолша, указ Трампа направлений проти жителів міста і проти тих цінностей, які втілені в його історії. «Ті, хто захочуть, завжди знайдуть притулок в будь-якому приміщенні нашої мерії», - підкреслив Уолш.

Про свою непокору Трампу повідомили також голови Сіетла, Сан-Франциско і Чикаго, третього за величиною мегаполісу в США. «Ми залишимося містом - притулком», - сказав мер Чикаго Рамм Еммануель, «жодна людина, звідки б віна не приїхала, не буде тут чужою».

Мери міст-притулків заявляють, що президентський указ з правової точки зору складений не чітко і що адміністрації Трампа буде не просто використовувати його як юридичну базу для скорочення трансфертів.

Раніше Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на південному кордоні Сполучених Штатів з Мексикою. Спікер палати представників американського конгресу зявив, що Штати не виділять гроші на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.