У Стамбулі закінчився синод Вселенського патріархату

29 Листопада 2018, 16:14

У четвер, 29 листопада, у Стамбулі закінчилося засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому розглядався текст Томоса щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Зазначається, що протягом кількох годин буде оприлюднено прес-реліз за результатами Синоду.

Фото: Будник Ольга / Укрінформ

 

«Ще потрібен деякий час, аби підготувати прес-реліз за результатами засідання та здійснити переклад, тому слід ще почекати», – повідомили джерела в патріархії.

 

На даний момент члени Синоду беруть участь у святковому вечірньому богослужінні в храмі Вселенського патріархату. Богослужіння відбувається в переддень свята Святого Андрія, який вважається засновником першої громади Вселенської церкви та її покровителем.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.