У США закликали Польщу переглянути закон про Інститут нацпам’яті

1 Лютого 2018, 08:32

Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів". Про це йдеться у заяві Держдепу США.

 

Прес-секретар держдепартаменту Хізер Нойєрт заявила, що Сполучені Штати стурбовані наслідками для відносин Польщі зі Сполученими Штатами та Ізраїлем.
 

"Історія Голокосту болюча і складна. Ми розуміємо, що фрази, такі як "польскі табори смерті", є неточними і такими, що вводять в оману і шкодять. Однак ми стурбовані тим, що якщо цей законопроект буде прийнятий, це може підірвати свободу слова та академічний дискурс", — йдеться у заяві.

 

"Ми закликаємо Польщу переглянути законодавство в світлі його потенційного впливу на принципи свободи слова і на нашу здатність бути ефективними партнерами", — заявила Нойєрт.

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Як повідомлялось, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується не тільки громадян Республіки Польща, але й іноземців. Він також заявляв, що польські політики, ймовірно, зупинили діалог між істориками України та Польщі, коли ухвалили закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".