НОВИНИ

Закон про "бандеризм" поширюється і на іноземців, що перебувають поза Польщею - В’ятрович

ІПН може порушити кримінальну справу і через Інтерпол подати запити на екстрадицію.

Закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується не тільки громадян Республіки Польща, але й іноземців. Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у Facebook в вівторок, 30 січня.

 

"Відповідальність поширюється не тільки на громадян РП, але й на іноземців, які навіть не є на території Польщі (стаття 55 b). Тобто, написав/сказав щось неправильне з точки зору польської влади, навіть не на території Польщі, ІПН порушує кримінальну справу, а далі навіть через Інтерпол можна подавати запити на екстрадицію", - написав він.

 

В’ятрович також заявляв, що польські політики, ймовірно, зупинили діалог між істориками України та Польщі, коли ухвалили закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

 

"В інформаційному просторі звучать заспокійливі тези - він не припинить діалогу істориків, адже в ньому прописані винятки для наукових досліджень.  Насправді - ні", - додав директор УІНП.

 

За його словами, винятки у вигляді наукових досліджень і художньої діяльності "застосовуються лише до тез про злочини поляків (колаборантів, підпільників чи когось іншого) - стаття 55а".

 

"Натомість заперечення злочинів ОУН і УПА (справжніх і вигаданих польською пропагандою) - це зовсім інша, 55 стаття, на яку винятки не поширююються", - підсумував В'ятрович.

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.