Уряд Сполучених Штатів заявив, що влада Сирії може розробляти нові види хімічної зброї, незважаючи на угоду між Америкою та Росією, згідно з якою Дамаск повинен був віддати всю зброю для знищення ще у 2014 році. Про це повідомляє видання Reuters.
Зазначається, що президент США Дональд Трамп готовий розглянути подальші військові дії при необхідності запобігання хімічним атакам.
Зокрема, американські посадовці зауважили, що сили Асада "розвивали" свою хімічну зброю і продовжували періодично використовувати їх у менших кількостях після смертельного застосування у квітні минулого року в контрольованому повстанцям місті Хан-Шейхуні.
Наголошується, що характеристики деяких нещодавніх атак свідчать, що Сирія може розробляти нову зброю та методи для видалення отруйних хімікатів для того, щоб ускладнити їх відстеження.
"Ми залишаємо за собою право використати військову силу для запобігання або припинення використання хімічної зброї", – прокоментував один з чиновників на умовах анонімності, відмовляючись уточнювати, наскільки серйозною буде хімічна атака, щоб втілити нову військову відповідь у США.
У свою чергу, інший очільник стверджував, що адміністрація Трамп сподівається, що посилення міжнародних санкцій та дипломатичного тиску все ж таки допоможуть усунути програму хімічної зброї Асада.
«Якщо міжнародне співтовариство не буде діяти швидко, щоб затягнути гвинти на Асаді, хімічна зброя Сирії може поширюватися за межі її кордонів і, можливо, навіть на «узбережжі США»», – застеріг один з посадовців.
Нагадаємо, 30 січня Організація із заборони хімічної зброї довела, що уряд Сирії причетний до хімічних атак проти мирного населення. Спеціалісти Організації порівнювали зразки, взяті місією ООН в передмісті Дамаску після нападу 21 серпня 2013 року, коли сотні мирних жителів загинули від отруєння газом зарин. У зразках з Гути було знайдено такі ж "маркери", що і в зразках, взятих на місцях двох інших хімічних атак – в містах Хан-Шейхун, провінція Ідліб, 4 квітня 2017 року і Хан-аль-Ассаль, провінція Алеппо, у березні 2013 року.