НОВИНИ

Reuters: Спеціалісти довели причетність уряду Сирії до хіматак

Згідно з повідомленням, під час тестів у зразках з Гути було знайдено такі ж "маркери", що і в зразках, взятих на місцях двох інших хімічних атак – в містах Хан-Шейхун та Хан-аль-Ассаль.

Організація із заборони хімічної зброї довела, що уряд Сирії причетний до хімічних атак проти мирного населення. Про це в вівторок, 30 січня, повідомляє Reuters із посиланням на інформацію дипломатів та вчених, які проводили дослідження.

 

Зазначається, що спеціалісти Організації порівнювали зразки, взяті місією ООН в передмісті Дамаску після нападу 21 серпня 2013 року, коли сотні мирних жителів загинули від отруєння газом зарин.

 

Згідно з повідомленням, під час тестів у зразках з Гути було знайдено такі ж "маркери", що і в зразках, взятих на місцях двох інших хімічних атак – в містах Хан-Шейхун, провінція Ідліб, 4 квітня 2017 року і Хан-аль-Ассаль, провінція Алеппо, у березні 2013 року.

 

"Ми порівняли зразки з Хан-Шейхуна, Хан-аль-Аассаля, Гути. У всіх трьох були ознаки, які співпали", – повідомив співрозмовник агентства.

 

Наголошується, що результати досліджень стали основою звіту ОЗХО та ООН у жовтні минулого року, у якому йдеться про те, що сирійський уряд несе відповідальність за хімічну атаку в Хан-Шейхуні. Водночас висновки щодо Гути не увійшли до жовтневого звіту, оскільки вони не були частиною мандату слідчої команди.

 

Як повідомлялося, державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія відповідальна за хімічні атаки в Сирії проти мирних громадян, зокрема в Східній Гуті, оскільки не забезпечила гарантій щодо знищення хімзброї. 

 

Нагадаємо, 4 квітня 2017 року в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун - 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

 

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

 

Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.