У США вважають, що справа проти Кучми стане тестом на демократію для України

23 Березня 2011, 10:43

Видання відзначає, що до цього часу чинного президента Віктора Януковича звинувачували в недотриманні принципів демократії та політичному переслідуванні опонентів.

В середині березня Джеремі Друкер у статті для провідної міжнародної інформаційної служби ISN дійшов до висновку, що президент України і Партія регіонів розпочали загрозливий процес згортання демократії та сумнівних реформ в Україні.

На початку березня США закликали владу України уникати виборчого застосування правосуддя до колишніх чиновників.

Нагадаємо, 22 березня заступник генпрокурора Ренат Кузьмін офіційно повідомив про порушення кримінальної справи проти Кучми стосовно вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, а також викрадення і побиття журналіста Олексія Подольського.   Кузьмін також заявив, що плівки Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі колишнього президента Леоніда Кучми.

Екс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко, автор скандально відомих записів, нібито зроблених у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми, заявив, що готовий до очної ставки з екс-президентом.

Адвокат вдови Гонгадзе  заявляє, що наказ екс-президента Леоніда Кучми про вбивство Георгія Гонгадзе повинен кваліфікуватися за статтею Карного кодексу про вбивство. А мати журналіста вважає, що українські політики кримінальною справою щодо вбивства її сина тримають один одного на гачку і "маніпулюють трупами".

Не вірить у те, що справа проти Кучми закінчиться покаранням екс-президента лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Порушення справи про ти екс-президента вона назвала "блефом та показухою".