У США розсекретили текст скарги розвідки на розмову Трампа з Зеленським

26 Вересня 2019, 10:11

У США розсекретили текст скарги співробітника американської розвідки, який повідомив про телефонну розмову президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським. Ім'я співробітника не називають. Про це повідомляє CNN

 

Скарга надійшла генеральному інспектору розвідувальних служб Майклу Аткінсону. Першими з розсекреченими текстом ознайомилися члени спецкомітетів з розвідки Палати представників і Сенату. 

 

Зазначається також, що частина республіканців вважає, що скарга не зашкодить Трампу. Інші утримуються від коментарів. 

 

Нагадаємо, 20 вересня стало відомо, що адвокат Трампа Руді Джуліані просив офіційну владу України розслідувати справу сина сенатора США Джо Байдена. Про це він випадково обмовився в ефірі

 

Юрист Джордж Конвей заявив, що американському голові потрібно оголосити імпічмент, якщо підтвердиться, що він тиснув на Україну щодо справи родини Байдена. 

 

Трамп назвав інформацію про хід розмови "фейковими новинами".

 

Байден закликав Трампа оприлюднити стенограму розмови з Зеленським.

 

Міністр зовнішніх справ України Вадим Пристайко заявив, що не вважає, що Трамп під час телефонної розмови тиснув на Зеленського.

 

Трамп визнав, що під час розмови з Зеленським згадував Джо Байдена.

 

Палата представників США ініціює офіційне розслідування щодо імпічменту Трампа через цю телефонну розмову, оскільки дії президента "серйозно порушили Конституцію".