Прокуратура Сполучених Штатів Америки вимагає 30 років ув'язнення для громадянина Росії Романа Сєлєзньова, якого затримали у 2014 році та звинувачують у кібершахрайстві.
Зазначається, що росіянин є сином депутата Держдуми Росії Валерія Сєлєзньова.
За інформацією, вирок у цій справі має ухвалити суд Сієтла 21 квітня.
Як відзначають прокурори, звинувачення, висунуті проти росіянина, припускають тюремний термін аж до довічного, тому 30 років в'язниці — це досить м'яке покарання, враховуючи те, що Селезньова можуть випустити достроково за зразкову поведінку.
- Читайте також: The Economist: Чому все можна хакнути?
Обвинувальна сторона вимагає не брати до уваги свідчення Селезньова. Прокурори наголошують, що росіянин до суду відмовлявся співпрацювати зі слідством, а опісля не став видавати своїх спільників.
У своєму листі суду Сєлєзньов написав, що «приймає відповідальність за все».
«Сподіваюся, що я одного разу вийду з в'язниці. Я буду дуже багато працювати, щоб заплатити мій борг жертвам і суспільству. Я буду чесно працювати», – написав Сєлєзньов.
Нагадаємо, у серпні 2016 року американські присяжні винесли вердикт «винен» за 38 із 40 пунктів обвинувачення. Росіянина звинувачували за п'ятьма статтями: кібершахрайство, умисне заподіяння шкоди захищеному комп'ютеру, отримання інформації з захищеного комп'ютера, зберігання понад 15 недозволених пристосувань для доступу до захищених комп'ютерних мережах, розкрадання персональної інформації за обставин, що обтяжують.
- Читайте також: Чи розуміє Захід справжню загрозу російських кібервійськ
Згідно з даними, які представила прокуратура США, в комп'ютері Сєлєзньова зберігалися 1,7 млн вкрадених номерів кредитних карток, а загалом він викрав майже три мільйони номерів.
Звинувачення вважає, що Селезньов завдав збитків на $170 мільйонів.
Сєлєзньова затримали агенти Секретної служби США на Мальдівських островах у 2014 року. Захист Сєлєзньова, його батько, а також МЗС Росії назвали його затримання викраденням і порушенням норм міжнародного права. Через справу Сєлєзньова Росія внесла до списку санкцій чотирьох співробітників мін'юсту США.
Нагадаємо, у березні 2017 року Міша Гленн, з огляду на звіт Інтерполу, заявила, організована злочинність почала активно засвоювати кіберпростір.