НОВИНИ

Організована злочинність почала активно засвоювати кіберпростір - ЗМІ

Дрони, цифрове стеження, зашифровані переговори за короткий час поповнили традиційний арсенал організованої злочинності.

Організована злочинність почала активно засвоювати кіберпростір, заявила авторка книги "Чорний ринок: як хакери стали новою мафією" Міша Гленн, з огляду на звіт Інтерполу, присвячений оцінці основних загроз з боку організованої злочинності в 2017 році.

Головний висновок полягає в тому, що "хрещені батьки" злочинного світу почали активно засвоювати цифрові технології.

Зазначається, що дрони, цифрове стеження, хакери і зашифровані переговори в мережі за короткий час поповнили традиційний арсенал організованої злочинності. Це та тенденція, якої найбільше побоювалися правоохоронні органи, які борються з міжнародною організованою злочинністю.

Гленн пише, що за останні 15 років традиційна організована злочинність і кіберзлочини - це були дві різні гілки протиправної діяльності. Довгий час існував розподіл між традиційною злочинністю і кібершахраями. Цей розподіл полягав у застосуванні насильства.

Для мафіозі важливо вміння залякати фізично. Для кіберзлочинця фізичне насильство не актуальне. Він може сидіти в Астані, його жертва - у Лос-Анжелесі, а вкрадені гроші можуть йти до Дубаю.

Як пише Гленн, останнім часом організована злочинність засвоює нові технології, здатні принести їй надзвичайні доходи.

Зазначається, що в Європолі чотири роки тому створили спеціальний відділ по боротьбі з кіберзлочинністю. Однак в ситуації, коли шифровані комунікації використовуюються скрізь у діяльності кримінальних співтовариств, технологічна революція стала для правоохоронців прокляттям у тій самій мірі, що і допомогою.

Нагадаємо, 16 лютого у НАТО схвалили новий план кіберзахисту. Столтенберг наголосив, кібербезпека - це ще один важливий пріоритет для НАТО.

Як повідомлялося, у січні генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що кількість хакерських атак на системи НАТО збільшилася в 2016 році на 60%

Раніше президент України Петро Порошенко наголосив, що НАТО є ефективною безпековою системою в протидії агресії. Він також також відзначив необхідність спільної підтримки кібербезпеки, оскільки кібератаки Росії є невід'ємною складовою гібридної війни супроти всього світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.