У США попереджають Януковича про “сюрпризи”, якщо затягуватиме зі звільненням Тимошенко

Акценти
26 Червня 2013, 13:06

«Яценюк та Маккейн обговорили стан відносин України з Європейським Союзом та перспективи підписання Угоди про асоціацію на саміті ЄС у Вільнюсі», – йдеться у повідомленні.

Сенатор підтвердив позицію, що для підписання цієї угоди влада України має виконати всі умови, в тому числі звільнити Тимошенко.

Також обговорено перспективи прийняття резолюції Сенату США про звільнення Тимошенко у зв’язку з рішенням Європейського суду з прав людини.

Маккейн заявив, що в разі затягування Януковичем звільнення Тимошенко та зриву підписання Угоди про асоціацію з ЄС резолюція Сенату може набути жорсткіших рис.

Обговорюючи поточну ситуацію в парламенті України, Маккейн акцентував увагу на важливості завершення в Україні виборчого процесу-2012 та належному проведенні чесних та прозорих виборів у п’яти округах вже до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі.

На завершення Яценюк запросив сенатора відвідати Україну. Маккейн прийняв запрошення, і такий візит може відбутися вже влітку цього року, зазначили в «Батьківщині».

25 червня на своєму засіданні Комітет у Закордонних Справах Сенату США прийняв резолюцію, в якій міститься заклик до влади України звільнити Юлію Тимошенко.

Нагадаємо, що середині у червня представник більшості в Сенаті та член Комітету у закордонних справах Сенату Дік Дурбін подав проект резолюції у справі Тимошенко, у якій закликав владу України звільнити Юлію Тимошенко у світлі нещодавнього рішення Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним.

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.

89