Адміністрація президента США Барака Обами нарощуватиме військову допомогу Україні і сподівається, що конгрес США виділить на ці цілі додаткові кошти з бюджету. Про це повідомили американські офіційні особи, які проводили брифінг за підсумками поїздки віце-президента Джозефа Байдена в Марокко, Україну та Туреччину.
"Ми розширюємо наше сприяння Україні в галузі безпеки, – сказав один з американських представників. – Туди вже доставлені перші з наших радарів для виявлення і придушення мінометних розрахунків, ще кілька будуть там найближчим часом. Ми також направляємо (в Україну) надлишки військового спорядження і техніки, зокрема (армійські позашляховики) "Хамві" та інші машини. Ми вже виділили на ці цілі $100 млн і сподіваємося, що зможемо витратити ще десятки мільйонів на підготовку (українських військовослужбовців). Ми обговорюємо з конгресом питання про те, щоб ці кошти були в нашому розпорядженні".
У той же час, кажучи про фінансово-економічну допомогу Україні, американські офіційні особи підкреслили, що вона повинна надходити від багатьох країн і міжнародних організацій.
"Ми самі не можемо забезпечити її в достатньому обсязі. Нам потрібна участь МВФ і європейців", – визнав один з представників адміністрації Барака Обами. Його колега, який також виступив на брифінгу, додав, що подібна допомога Україні може бути надана лише після того, як в країні завершиться формування уряду і розпочнеться програма реформ.
Що стосується військової допомоги Києву, то про її розширення Вашингтон оголосив ще напередодні поїздки Джо Байдена. У Москві відразу ж заявили, що якщо мова піде про постачання наступальних бойових озброєнь, то це стане порушенням Женевських домовленостей по Україні від 17 квітня.
Нагадаємо, раніше в Пентагоні повідомили, що США надали Україні радарні системи для боротьби з мінометним вогнем. Системи надали безкоштовно, в рамках пакету неповоротної допомоги від США обсягом $118 млн.