У США окреслили терміни підписання першої фази торгового договору з Китаєм

1 Листопада 2019, 17:17

США хочуть укласти першу фазу торгової угоди з Китаєм у найближчі два тижні. Про це у п’ятницю, 1 листопада, повідомило Reuters з посиланням на інтерв’ю міністра торгівлі США Вілбура Росса у Fox Business Network.

 

«Ми задоволені тим, що перша фаза знаходиться в хорошому стані», – повідомив Росс.

 

Зазначається, що раніше планувалося підписання угоди між президентом США Дональдом Трампом і головою Китаю Сі Цзіньпінем під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва 16-17 листопада, доки саміт не був скасований Чилі через протести в країні.

 

«Сподіваюся, ми зможемо призначити нову дату в цьому діапазоні», – сказав Росс, додавши, що питання про нове місце підписання лишається актуальним.

 

Нагадаємо, у травні у США ставки ввізного мита для деяких груп товарів з Китаю зросли з 10% до 25%.

 

У відповідь на рішення США Китай призупинив імпорт американської сільськогосподарської продукції та ввів додаткові мита від 5% до 10% на більш ніж 5 тисяч найменувань товарів загальною вартістю 75 млрд доларів щорічно. Збори будуть запроваджені у два етапи – 1 вересня і 15 грудня цього року.

 

З 1 вересня у США набули чинності нові 15-відсоткові мита на китайські товари загальною вартістю у 300 млрд доларів на рік.

 

З 17 вересня Китай скасував додаткові ввізні мита на 16 найменувань американських товарів.

 

31 жовтня Трамп заявив, що перша фаза торгової угоди США-Китай становитиме близько 60% від загальної угоди.

 

Як відомо, як підрахували у США, у 2020 році у результаті торговельної суперечки США-Китай світова економіка зазнає збитку 850 млрд доларів.