У США оголосили, що запровадять санкції проти причетних до вбивство Хашукджі

2 Листопада 2018, 09:05

Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон запровадить санкції проти осіб, яких підозрюють в причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашукджі, після вивчення всіх обставин справи протягом декількох тижнів. Про це повідомляє Reuters.

 

"Ми розглядаємо питання про введення санкцій стосовно осіб, яких ми змогли ідентифікувати дотепер, і які були причетні до цього вбивства", – наголосив Помпео.

 

Водночас він додав, що потрібно ще кілька тижнів, щоб зібрати достатньо доказів для фактичного введення санкцій,

 

"Нам, ймовірно, буде потрібно ще кілька тижнів, перш ніж у нас буде достатньо доказів для фактичного введення санкцій, але, я думаю, що ми зможемо зробити це. Ми з'ясуємо обставини справи", – заявив глава Держдепу.

 

За його словами, незважаючи на "довгострокові стратегічні відносини" США і Саудівської Аравії, вбивство Хашукджі не залишиться без відповіді з боку Америки.

 

"Президент сказав, що ми будемо вимагати притягнення до відповідальності тих, хто причетний до скоєння цього ганебного злочину", – резюмував держсекретар США.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.