У США глава МЗС Польщі виступив за введення миротворців на Донбас

22 Лютого 2018, 09:58

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час брифінгу в Раді Безпеки ООН заявив, що польський підтримує розгортання миротворчої місії Північноатлантичного альянсу на Донбасі.  Про це повідомляє польське видання PAP.

 

За словами глави польського МЗС, дана місія є дуже важливою для безпеки Польщі, у тому числі за рахунок припливу біженців.

 

"Щодо цього питання важко досягти угоди, але робота триває… Польща є однією з найактивніших держав у цій галузі, тому що ситуація в Україні дуже важлива для безпеки нашої країни, також через приплив біженців звідти", – зауважив очільник.

 

Наголошується, що такі дії Росії як анексія Криму та підтримка сепаратистів на Донбасі, знаходяться поза межами міжнародного права.

 

Крім того, у Нью-Цорку Чапутович провів з устріч із міністром МЗС Словацької Республіки Мирославом Лайчаком щодо міграційної політики.

 

 

Зокрема, польський високопосадовець визнав, що Польща, Угорщина, Словаччина і Чехія мають спільний підхід до вирішення проблеми міграції в рамках Євросоюзу.

 

Нагадаємо, 20 лютого перший  заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг заявив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ готова поділитися досвідом з Радою безпеки ООН при розміщенні миротворчої місії, чи будь-якої іншої місії ООН на Донбасі.

 

19 лютого президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявив, що його країна повинна взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

 

Як повідомлялось, 15 лютого у Німеччині уповноважений Бундестагу з питань збройних сил Ганс-Петер Бартельс заявив, що розраховує на участь німецьких військових у майбутній миротворчій місії ООН на Донбасі.

 

Раніше Організація Об'єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.