НОВИНИ

В ООН розповіли, скільки миротворців потрібно відправити на Донбас

Зазначається, що створення миротворчих сил дозволить провести місцеві вибори на сході України.

Організація Об'єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що солдати повинні бути з країн, що не входять в НАТО.

 

"Для проведення операції потрібно набирати бійців в деяких європейських країнах, наприклад Швеції, державах, які мають досвід миротворчої діяльності, на кшталт Бразилії, а також у країнах, яким довіряє Росія, наприклад в Білорусі", - заявив автор доповіді, експерт у справах ООН в Колумбійському університеті у США Річард Гауен.

 

За його словами, створення миротворчих сил дозволить провести місцеві вибори на сході України.

 

"Якщо досить швидко відправити "в поля" досить серйозні сили, можна буде провести вибори протягом 12 місяців після введення миротворців. Після цього вони залишаться в спірній області ще два роки, поки все заспокоїться", - наголосив він.

 

У свою чергу, деякі дипломати згадували чисельність до 50 тисяч миротворців, проте Гауен наголосив, що Росія не погодиться на таку масштабну кількість.

 

Крім того, міжнародна поліція також буде мати вирішальне значення для встановлення миру на сході України.

 

Нагадаємо, 9 лютого канцлер Австрії Себастіан Курц заявив, що Відень підтримує ідею розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі та готовий розглянути участь австрійських військових у цій місії.

 

Додамо, 6 лютого міністр закордонних справ України Павло Клімкін та його колега з Франції Жан-Ів Ле Дріан висловили єдину позицію щодо введення миротворців ООН на Донбас.

 

Як повідомлялось, президент Петро Порошенко за підсумками зустрічі з держсекретарем Рексом Тіллерсоном заявив, що Україна й США узгодили можливий проект резолюції про миротворців на Донбасі.

 

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа виступає проти включення росіян до миротворчої місії ООН на Донбасі.