«По цій справі четверо вже йдуть до суду», – сказав заступник генпрокурора.
Пришко додав, що від початку 2013 року відкрито близько 150 кримінальних проваджень щодо порушення прав журналістів, у тому числі 40 – за 171-й статті Кримінального кодексу (перешкоджання діяльності журналістів), 8 із них – скеровано до суду.
В той же час начальник столичного головного управління МВС Валерій Коряк назвав прізвища 13 міліціонерів, яким винесено догани за події 18 травня, коли під час акцій протесту постраждали двоє журналістів.
Майже всі вони – співробітники Голосіївського райвідділу: Остапенко, Блажевич, Дяченко, Дроздов, Драчук, Струтін, Гришко, Жебравець, Ремез та інші.
Народний депутат від КПУ Олександр Зубчевський поцікавився, чи є відео, яке підтверджує побиття Ольги Сніцарчук. Коряк відповів, що немає – є лише свідчення Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя.
Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко запитала, яке покарання понесуть народні депутати, які напали на тих, хто був у БРДМ, поява якого, за даними очевидців, спровокувала масову бійку. Валерій Коряк сказав, що ця справа винесена окреме провадження.
Зі слів представників міліції та прокуратури, у справі про БРДМ допитано близько 100 осіб, проведена експертиза засвідчила нанесення легких тілесних ушкоджень в осіб, які були в БРДМ, встановлено особу, яка придбала цей транспортний засіб. Але справа просувається складно, оскільки причетні люди перебувають в різних містах України.
Постраждалі журналісти Ольга Сніцарчук і Владислав Содель на засідання ТСК не прийшли – їх не запросили. Прийшли тільки правоохоронці.
В той же час представник адвокатського об´єднання, яке захищає інтереси журналістів, Вікторія Кіріна повідомила, що у рамках провадження про бездіяльність міліції прокуратура перекваліфікувала журналістку Ольгу Сніцарчук і фотографа Владислава Соделя в статус потерпілих.
«Сьогодні ми отримали лист від прокуратури, в якому сказано, що в рамках провадження про бездіяльність міліції… наше клопотання було задоволено, і Сніцарчук і Содель перекваліфіковані із «свідків» у «потерпілих», – повідомила вона, вказавши, що захист журналістів вже подав цивільний позов, що припускає відшкодування морального і матеріального збитку, проти підозрюваного Вадима Тітушка.
Як відомо, 12 червня прокуратура Шевченківського району затвердила і скерувала до Шевченківського райсуду обвинувальний акт стосовно одного підозрюваного в хуліганських діях і перешкоджанні журналістам – Вадима Титушка, а досудове розслідування стосовно інших трьох підозрюваних тривало.
18 травня у центрі Києва сталось зіткнення свобдівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.
Одразу були відкриті кримінальні провадження за ст. 125 Кримінального кодексу (спричинення легких тілесних ушкоджень) і ст. 171 (перешкоджання діяльності журналіста). Згодом міліція перекваліфікувала першу статтю, визначивши інцидент як «хуліганство».