Прем'єра відбулася 17 травня.
За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, у Генеральному консульстві Російської Федерації в Криму наполегливо радили не відвідувати показ фільму. Їм, зокрема, пояснювали, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.
«Я неприємно здивований тим, що цим людям казали про наш фільм як про політично заангажоване кіно, і рекомендували на нього не ходити. В результаті шестеро з запрошених ветеранів так і не прийшли, а от троє були і, як я знаю, не пошкодували», – прокоментував цей факт режисер Ахтем Саітаблаєв.
Крім цього, адміністрація сімферопольського кінотеатру в останній момент взагалі хотіла скасувати прем’єру.
У «Хайтармі» (це – назва національного танцю, що символізує повернення) йдеться про те, що в період з 18 по 20 травня 1944 року всіх кримських татар (як зрадників та прибічників фашистів) було виселено з їхніх домівок, посаджено до поїздів і вивезено до Казахстану, Узбекистану та на Урал. Загалом було вивезено майже 250 тис. людей, вмерло від голоду та хвороб – 46% депортованих (це вчетверо перевищує кількість вбитих татар за всю війну). А 30 тис. татар в лавах Червоної армії після закінчення війни так само було депортовано. За винятком вмерлих у дорозі татар, це офіційні дані, визнані ще 1989 року Верховною Радою СРСР.
Сценарій написав кінодраматург Микола Рибалка. Серед акторів: Олексій Горбунов, Андрій Самінін, Юрій Цуріло і Дмитро Суржиков. Фінансування фільму здійснювалося першим кримським телеканалом ATR і становило $1,5 млн.
Наразі фільм «Хайтарма» показує лише один кінотеатр у Сімферополі. А великі київські дистриб’ютори відмовилися від поширення кінострічки на підставі «відсутності комерційного зиску від прокату подібного кіно».