СБУ не має причетності до публікації на сепаратистському ресурсі списків журналістів, які отримали акредитацію для роботи у зоні АТО від органів української влади. Про це заявила на сторінці у мережі Facebook речник Служби безпеки Олена Гітлянська.
«Принагідно, хочу наголосити, що СБУ немає жодного відношення до оприлюднення «списків СБУ» з даними українських медіа, які працюють у районі АТО. Будемо розбиратись», – написала вона.
При цьому Гітлянська визнала, що подібна акредитація проводиться за участі СБУ.
«За участі СБУ запроваджено акредитацію ЗМІ у районі АТО. Вона повністю прозора та оперативна. Служба протягом доби опрацьовує заявки журналістів та передає їх у прес-центр АТО. На сьогодні цю процедуру пройшли майже п’ять тисяч представників ЗМІ (4857), з яких понад дві з половиною тисяч іноземних (2576), решта – українські (2281)», – зазначила речник.
Також Гітлянська повідомила, що сьогодні у Відні відбулася зустріч із представником ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дунею Міятович.
«За її словами, найближчим часом місія представить рекомендації щодо порядку акредетації у різних країнах світу. Міятович висловила сподівання, що вони будуть корисні й Україні», – додала речник СБУ.
Як повідомлялося, раніше сепаратистський сайт опублікував базу даних журналістів, які отримували акредитацію в зону АТО. Згідно з інформацією на сайті, список актуальний станом на 10 жовтня 2014 року. У ньому наявні особисті номери телефонів окремих працівників ЗМІ.
Нагадаємо, раніше український сайт "Миротворець" (який був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм) опублікував дані понад 5 тисяч журналістів, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.
Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Міятович тоді висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.