У СБУ підготували дослідження щодо псевдонаукового обґрунтування РФ анексії Криму

28 Листопада 2017, 10:13

Науковці Національної академії Служби безпеки України підготували дослідження "Ідеологічне та квазіправове обґрунтування Російською Федерацією анексії Автономної Республіки Крим". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Автори висвітлили ідеологізовані історико-політичні версії імперської політики Росії щодо України крізь призму псевдонаукової та політичної думки у питанні статусу Криму. Фахівці Академії також провели політико-правовий аналіз антиправового обґрунтування РФ анексії Автономної Республіки Крим", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, серед документальних джерел "виправдання" анексії у дослідженні наводиться приклад законопроекту, внесений фракцією "Справедлива Росія" 28 лютого 2014 року щодо прийняття до складу РФ Криму (№ 462741-6 від 28. 02. 2104 року). Відповідний документ визнаний експертами Правового управління самої Держдуми Росії як такий, що "не відповідає загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права та не відповідає міжнародним договорам Російської Федерації".

Науковці наголосили, що саме у цей час на території АРК діяли російські силовики так звані "зелені чоловічки", які фактично й організували "референдум". 

Також у прес-службі СБУ додали, що дослідження найближчим часом буде представлено громадськості.

Як повідомлялось, правоохоронці зібрали доказову базу злочинів окупаційної влади в Криму для Міжнародного кримінального суду в Гаазі.