НОВИНИ

СБУ зібрала докази злочинів окупаційної влади в Криму для Гаазького суду

Спецслужби, зокрема, задокументували всі виявлені жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення законів і звичаїв ведення війни, міжнародних угод та конвенцій.

Правоохоронці зібрали доказову базу злочинів окупаційної влади в Криму для Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Про це повідомила прес-служба СБУ.

"Під час досудового розслідування співробітники спецслужби задокументували всі виявлені обставини порушення основоположних прав та свобод людини, жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення законів і звичаїв ведення війни, міжнародних угод та конвенцій. Було виявлено також обставини дискримінації за етнічними, релігійними ознаками та інші порушення прав громадян України, які перебувають в анексованому Криму", – йдеться у повідомленні.

Також правоохоронці встановили, що представники так званих "Державної Ради Республіки Крим", "Ради міністрів Республіки Крим" та інших створених РФ окупаційних органів влади незаконно захопили та привласнили будівлі, земельні ділянки, інше рухоме та нерухоме майно тощо. Вони нібито прийняли рішення про так звану націоналізацію майна, що належало України.

При цьому слідчим підрозділом ГУ СБУ в АР Крим було отримано санкції суду на арешт незаконно привласненого майна, яке до анексії Криму перебувало на балансі державних органів України.

За матеріалами, зібраними Службою безпеки України, прокуратура спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготувала перше інформаційне повідомлення, яке буде скеровано до Міжнародного кримінального суду.

Як повідомлялось, прокуратура Автономної Республіки Крим вирішила ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади півострова за прикладом Нюрнберзького процесу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.