У СБУ назвали кількість діячів культури, яким заборонили в’їзд до України

14 Грудня 2015, 16:14

Служба безпеки України від часу початку російської агресії у 2014 році заборонила в’їзд на територію держави 83 іноземцям-діячам культури і мистецтва, «у діях яких містилися ознаки втручання у внутрішні справи України та вчинення протиправних проявів, пов’язаних з посяганнями на її територіальну цілісність і недоторканість». Про це повідомили в СБУ у відповідь на запит Тиждень.ua.

Водночас у службі зазначили, що йдеться тільки про тих осіб, постанови щодо яких виносив Департамент захисту національної державності СБУ.

«Рішення про заборону в’їзду в Україну у вказаний період виносилися також регіональними органами СБУ та іншими правоохоронними органами», – йдеться у тексті відповіді.

Між тим, в СБУ не надали повний перелік 83 імен діячів культури, яким заборонили в’їзд до України. Також у службі зазначили, що імена діячів культури, дії яких створюють загрозу нацбезпеці опубліковано у жовтні Мінкультом. У вказаному списку наразі 40 імен.

Також слід зазначити, що Мінкульт у лютому 2015 року пропонував застосувати обмежувальні заходу у вигляді заборони на в’їзд до України 115 особам. У свою чергу, представники громадськості надали міністерству перелік із понад 500 осіб.

Як повідомлялося, влітку Мінкульт також опублікував "білий список" діячів культури з Росії та інших країн, які підтримали Україну під час агресії РФ.