У Румунії розпочали розслідування через дії поліції під час антиурядових протестів

13 Серпня 2018, 21:25

У Румунії правоохоронці розпочали розслідування через силовий розгін поліцією акції протесту проти уряду в Бухаресті. Про це повідомили в понеділок, 13 серпня, у прокуратурі Румунії.

 

"Вже зараз ми отримали близько 30 скарг, а мої колеги розпитують тих, хто отримав поранення", – повідомив румунський прокурор Іонел Корбу.

 

За його словами, працівники прокуратури допитають усіх, кого підозрюють в порушенні закону під час силового розгону акції протесту.

 

Крім того, прокурори планують проаналізувати відеозаписи тих подій, які фіксувалися як поліцією, так і самими учасниками акції протесту, а також відеорепортажі ЗМІ.

 

 

Читайте також: "Корупція вбиває!". Усе, що відомо про антиурядові протести в Румунії

 

Як повідомлялося, 13 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс відреагував на масові антиурядові протести в країні, наголосивши, що насильство і жорстокі репресії проти демонстрантів неприйнятні, а винні мають бути покарані. 

 

Нагадаємо, 12 серпня ввечері в Румунії розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.