У РПЦ занепокоєні через хакерську атаку на сайт московської єпархії

25 Серпня 2012, 20:49

З його слів, наразі ведуться роботи по відновленню контенту сайту московської єпархії РПЦ. «Зараз проводиться додатковий моніторинг та перевірка всіх систем безпеки ресурсів, що належать РПЦ, в тому числі і офіційного сайту Московського патріархату. Але ми віддаємо собі звіт, що інтернет-середовище є найбільш вразливим щодо погроз. Не випадково, що саме зараз зловмисники знайшли таку прогалину  і зламали сайт міської єпархії, який виявився найбільш доступним для проникнення хакерів», – заявив представник церкви.

Він також  сказав, що наразі рано робити висновки, кому знадобилось ламати сайт, який належить РПЦ. «Зробити однозначний висновок, що його зламали ті ж люди, що і сайт Хамовницького суду – не можна. На жаль, будь-яке зло легко копіюється. Хтось міг просто скопіювати почерк попередньої атаки, про яку так багато писалося в ЗМІ. Але можу сказати, що хто б не був зломщиком, він здійснив неприпустиму дію, як з точки зору світської, так і церковної моралі. Можу констатувати, що нападки на церкву в інформаційному полі продовжуються», – заявив Волков.

Видання зазначає, що експерти, у свою чергу, вважають, що подібні дії, спрямовані проти церкви, дискредитують тих, хто підтримував під час гучного процесу учасниць групи PussyRiot.

В свою чергу генеральний директор ради з національної стратегії Валерій Хом'яков заявив, що слідство має знайти хуліганів, які зламали сайти Хамовницького суду і РПЦ. «Те, що зараз відбувається зі зломами – це справжнє неподобство. Ну зламали сайт, ну відновлять його. Який у цьому сенс? Я вважаю, що подібні дії дискредитують ту хвилю підтримки, яка йшла на захист Pussy Riot і в Росії і за кордоном. Дрібні нападки нівелюють підтримку людей, які були на стороні обвинувачених і обурені їх суворим покаранням», – сказав Хомяков.

Читайте також: Справа Pussy Riot нагадує справу Бейліса, «перезавантажену» в епоху Путіна

Нагадаємо, 17 серпня суд Москви визнав трьох учасниць панк-групи Pussy Riot винними в хуліганстві за мотивами релігійної ненависті і ворожнечі і засудив кожну з них до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.  Інших учасниць гурту Pussy Riot оголосили в розшук.